Dagmara Mandat

Akademia Sztuki Wojennej

dawna Akademia Obrony Narodowej - Wydział Kształcenia na Odległość
Wydział Kształcenia na Odległość Akademii to ścisła współpraca z powołaną przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych organizacją ds. standardów, technologii i specyfikacji e-learningu – Advanced Distributed Learning Initiative (Inicjatywa ADL). Dzięki temu rozwijana i upowszechniana jest standaryzacja kształcenia zdalnego poprzez maksymalne wykorzystanie współczesnych technologii, takich jak wirtualne światy, czy mobile learning. Warto podkreślić, że na świecie zaledwie kilka organizacji odgrywa kluczową rolę w tworzeniu standardów, technologii i specyfikacji e-learningu; jedną z nich jest właśnie Advanced Distributed Learning Initiative, która rozwinęła współpracę z innymi ośrodkami edukacyjnymi w państwach takich jak: Norwegia (Oslo), Rumunia (Bukareszt), Wielka Brytania (Aylesbury), Korea (Seul), Kanada, oraz Meksyk (Ameryka Łacińska i Państwa Regionu Wysp Karaibskich). Polska jest czwartym europejskim krajem i jedynym w Polsce, który podpisał umowę o współpracy z Inicjatywą ADL.

www.adl.akademia.mil.pl

Uczelnia Lazarskiego

Lazarski Distance Learning
Wykładowca akademicki na Wydziale Ekonomii i Zarządzania na studiach licencjackich i magisterskich. Na kierunku zarządzanie na specjalizacji marketing interaktywny, staram się nauczyć swoich studentów praktycznego podejścia do marketingu internetowego. Nowoczesne media i ich umiejętność wykorzystania w praktyce to sztuka bezcenna dobrego marketera. Moje kwalifikacje i kompetencje dają mi możliwość dzielenia się wiedzą z zarządzania, marketingu oraz umiejętności osobistych jak i kompetencji społecznych. W swojej pracy naukowej dokładam wszelkich starań, aby nauka nie była przykrym obowiązkiem, a była przyjemnością. Spotykam się z teoriami, że szkoły zabiły kreatywność, na moich przedmiotach, daje szanse studentowi odkryć siebie na nowo.

www.lazarski.pl

WSP ZNP

Wyższa Szkoła Pedagogiczna Związku Nauczycielstwa Polskiego
To szkoła stworzona przez nauczycieli dla nauczycieli. Kadra pedagogiczna czuje dużą potrzebę zmian. Trudno spojrzeć na to z dystansem, gdy się jest w środku. Dlatego pojawiłam się na tej uczelni ja - osoba, która nie jest czynnym nauczycielem i patrzy na to z dystansem. Uczenie stało się moją pasją. Cenię sobie mądrych mówców, do nich należy Sir Ken Robinson i on mnie zainspirował do wprowadzania zmian w edukacji.Przedmioty jakie realizuję na WSP ZNP na studiach podyplomowych na programach:
* zarządzanie nowoczesną oświatą i e-marketing,
* metodyk edukacji na odległość,
* komunikacja społeczna i media cyfrowe:
Techniki i narzędzia kształcenia na odległość
Organizacja czasu pracy placówek oświatowych
E-marketing w nowoczesnej oświacie
Promowanie wartości edukacji
Zarządzanie informacją
Zagrożenia w cyberprzestrzeni
Social media w komunikacji
Blended learning
Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy
Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski

www.wsp.edu.pl

Dolnoslaska Szkola Wyzsza

DSW
Wykładowca akademicki na Wydziale Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa na studiach licencjackich i magisterskich. Staram się nauczyć swoich studentów praktycznego podejścia do marketingu internetowego w roli dziennikarza. Nowoczesne media i ich umiejętność wykorzystania w praktyce przez dziennikarzy jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Ponadto na specjalizacji kultura i media, uczę zarządzania projektami kulturalnymi. Moje kwalifikacje i kompetencje dają mi możliwość dzielenia się wiedzą z zarządzania i ekonomii, marketingu oraz umiejętności osobistych jak i kompetencji społecznych.

www.dsw.edu.pl

net4edu

net4edu - dostawca rozwiązań e-learningowych
Doradca merytoryczny w zakresie organizacji, promocji i wdrożeń projektów dotyczących e-learningu, metodyk edukacji na odległość, autor scenariuszy i twórca e-szkoleń do projektów e-learningowych. Pod marką net4edu jestem autorem i współtwórcą e-kursów z tematyki zagrożeń od nowych mediów, m.im.: fonoholizm - zjawisko XXI wieku, seksting wśród dzieci i młodzieży, gry komputerowe jako forma uzależnienia. Jako zespół i specjaliści w zakresie e-learningu, na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zostałam współautorem, ekspertem merytorycznym podczas tworzenia opisu nowego zawodu zgodnego z wymogami Krajowej Ramy Kwalifikacyjnej, jakim jest metodyk edukacji na odległość. Jestem również ewaluatorem merytorycznym dla zawodu egzaminator on-line.
                 
Kwalifikacje na metodyka edukacji na odległość można zdobyć na WSP ZNP, zajęcia prowadzą twórcy opisu wspomnianego standardu.

www.net4edu.pl

Szkoly Artystyczne ROE

Szkoły Artystyczne
Nauczyciel na kierunkach artystycznych z zakresu prawa autorskiego jak i zarządzania swoją marką jak i działalnością gospodarczą w wolnych zawodach. Wieloletnia praca w wolnym zawodzie dała mi doświadczenie dotyczące działalności gospodarczych prowadzonych przez osoby fizyczne. Start up'y i inkubatory przedsiębiorczości to szansa dla artystów i ja chcę tym osobom to móc przekazać, a wszystko po to by to oni byli potem swoim sternikiem kariery zawodowej a nie przypadek.

www.szkolyartystyczne.roe.pl

Nie przepracowalem ani jednego dnia w swoim zyciu. Wszystko co robilem, to byla przyjemnosc - Thomas Alva Edison

Inne doswiadczenia zawodowe

SMICE

Pod własną marką jako firma szkoleniowo-doradcza zrealizowałam liczne projekty szkoleniowe z zakresu zarządzania, marketingu i rozowju osobistego dla następujących firm: Antalis Poland sp. z o.o., Association of Chartered Certified Accountants ACCA, BOT Elektrownia Opole SA, Caritas Polska, Cenzin sp. z o.o., Electus SA, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział Kielce, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o., Górnośląska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Grupa LOTOS SA, G-U Polska sp. z o.o., Hochtief Polska SA, Hukla Futura sp. z o.o., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, Nestle SA, Petrotel sp. z o.o., PGNiG SA oddział Gazownia Mazowiecka, PKP Cargo SA, PKP Informatyka sp. z o.o., Putaros Polska sp. z o.o., Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA, PZU SA, PZU Życie oddział Katowice, Skandynawskie Centrum Medyczne sp. z o.o., Telekomunikacja Polska SA, TK Telekom sp. z o.o., TRIO Twórcza Rzeka Inspiracji Ogrodowej, Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA., Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 18 we Wrocławiu – Szkoła Podstawowa nr 18.

W ramach Akademii Rozwoju Osobistego realizuję m.in.: szkolenia obejmujące poniższy zakres tematyczny:
1. Negocjacje w biznesie i w życiu
2. Zarządzanie sobą w czasie - racjonalne wykorzystywanie doby
3. Komunikacja i perswazja - skuteczne porozumiewanie się z innymi
4. Kreatywność - twórcze działania automotywacyjne
5. Inteligencja emocjonalna w praktyce nie tylko zawodowej

Predomex Sp. z o.o. - Biuro Projektowo-Szkoleniowe

Jako kierownik działu szkoleniowego do moich obowiązków należało: zarządzanie działem szkoleniowym, realizacja planów sprzedażowych, realizacja planów w ramach budżetu, raportowanie dla zarządu marketing usług, marketingowe kampanie online, kampanie public relations w Internecie, kompleksowa organizacja szkoleń, konferencji i warsztatów, analiza rynku szkoleń, opracowywanie materiałów szkoleniowych, rozwijanie umiejętności trenerskich.

Regionalny Ośrodek Edukacji (Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu)

Wykładowca i dydaktyk kadry nauczycielskiej w ramach kompleksowego wspomagania szkół. Udział w projektach:

 • Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie grodzkim Miasto Kalisz - Wspieranie pracy wychowawców klas – bezpieczna szkoła
 • Komunikacja interpersonalna – podnoszenie kompetencji w zakresie komunikacji
 • Sposoby radzenia sobie ze stresem, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów
 • Inteligencja emocjonalna, asertywność, techniki wywierania wpływu i perswazji w celu nabycia umiejętności w obszarze zespołowego planowania działań
 • Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych – realizacja celów RPW
 • Integracja grupy klasowej, przeciwdziałanie wykluczeniu i radzenie sobie z emocjami i uczuciami wśród Uczniów
 • Skuteczna komunikacja z uczniem i rodzicem, diagnozowanie zachowań i możliwości
 • Diagnozowanie, zachowań, uczuć i emocji uczniów i wykorzystywanie przydatnych narzędzi do pracy z uczniem
 • Procedury postępowania w trudnych sytuacjach wychowawczych
  • Poprawa systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Lwóweckim - Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych
 • Wypracowanie przez nauczycieli form metod wspólnego rozwiązywania problemów edukacyjnych uczniów a także konstruktywnego rozwiązywania konfliktów
 • Skuteczna komunikacja z uczniem, jako sposób rozwiązywania konfliktów
 • Kreatywność wśród nauczycieli jako sposób twórczego rozwiązywania konfliktów, rozumienia problemów jako wyzwań
 • Doskonalenie i monitorowanie procesów edukacyjnych
  • Nowa jakość systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie polkowickim - Szkoła promuje wartość edukacji
 • Promowanie wartości edukacji – formy i narzędzia
 • Współpraca generacji X i Y
 • Wartość tutringu i integracji
 • Sposoby podnoszenia jakości w szkole ponadgimnazjalnej
 • Vorwerk Polska Sp. z o.o.

  Jako kierownik grupy oraz trener wewnętrzny nabyłam doświadczenie w zakresie: realizacji planów sprzedażowych poprzez skuteczne wykorzystywanie narzędzi motywacyjnych, zarządzania zespołem ds. sprzedaży, opracowania i realizacji szkoleń z technik sprzedaży dóbr luksusowych oraz technik negocjacji dla przedstawicieli handlowych, szkoleń blended learning, e-commerce B2C.


  SARTO Agencja Public Relations

  Jako specjalista ds. telemarketingu,a w drodze awansu asystentka ds. organizacji szkoleń i eventów do moich obowiązków należało: przeprowadzanie akcji telemarketingowych dotyczących seminariów i szkoleń, zdobywanie wiedzy i umiejętności trenerskich, poprzez udział w wielu seminariach, konferencjach i szkoleniach, współpracować z innymi firmami szkoleniowymi i znanymi osobistościami, dzięki temu dziś posiadam bogatą sieć kontaktów medialnych. Ponadto organizowałam eventy ogólnopolskie dla branży public relations.

  PLUS Discount Sp. z o.o.

  Jako kierownik, do moich zadań poza zarządzaniem placówką handlową, należało rozwijanie umiejętności i stosowanie zasad merchandisingu oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

  Gdy mamy 18 lat, każdy z nas lub większość próbuje swoich sił w różnych dorywczych pracach. Dziś rozmawiając z młodymi ludźmi wiem, że zaczynają oni swoje doświadczenie zawodowe w większości fast food'ów np Mc'D. Z perspektywy czasu uważam, to za dobry krok na zapoznanie się ze specyfiką pracy. Ja zaczynałam również od gastronomii na wrocławskim rynku :) Dziś jestem dumna z tego kim jestem!

  Kursy i szkolenia potwierdzające moje kwalifikacje